Genelİnovasyon

Netflix oyun dünyasında: Netflix Games nedir, nasıl oynanır, ücretli mi?

Online dizi ve film izleme platformu Netflix, oyun sektörüne giriş yaptı. Bir süredir merakla beklenen Netflix Games’i tanıttı. Peki Netflix Games nedir, ücretli mi? Netflix Games nasıl oynanır? 

Dünya genelinde 213,6 milyon abonesi bulunan çevrim içi dizi ve film platformu Netflix, yeni bir girişimde bulundu.

Oyun sektörüne adım atan Netflix, dünyanın her yerindeki üyelerine oyun oynama imkanı sunduklarını açıkladı.

Buna göre Netflix aboneleri, 3 Kasım’dan itibaren, herhangi bir ekstra ücret ödemeden Android cihazlarında beş farklı mobil oyunu oynayabilecek.

Netflix, Apple kullanıcıların ise ileriki bir tarihte oyunlara erişim sağlayabileceğini açıkladı. Peki Netflix Games nedir, ücretli mi? Netflix Games nasıl oynanır, hangi oyunlar var? İşte detaylar…

NETFLIX GAMES’TE HANGİ OYUNLAR VAR?

Platformdan yapılan açıklamaya göre, dünyanın her yerindeki Netflix üyelerine erişime açılan ilk Netflix oyunları şöyle:

  • Stranger Things 1984 (BonusXP)
  • Stranger Things 3: The Game (BonusXP)
  • Shooting Hoops (Frosty Pop)
  • Card Blast (Amuzo & Rogue Games)
  • Teeter Up (Frosty Pop)

NETFLİX OYUNLARI NASIL OYNANIR?

Netflix’teki oyunları oynamak için Netflix’e üye olmak gerekiyor.  Açıklamaya göre, Netflix üyelerinin erişebileceği Netflix Games’te reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar yer almıyor.

Netflix oyunlarına şu anda Android cihazlardan erişilebiliyor. Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabiliyor.

Netflix üyelerinin telefonlardaki uygulamaları üzerinden ulaşabilecekleri oyunların bir kısmı inernet üzerinden oynanırken bir kısmına offline erişilebiliyor.

NETFLIX GAMES ÜCRETLİ Mİ?

Netflix’in diğer oyun platformlarından en büyük farkı üyelerinin başka bir ücret ödemeden ve reklama maruz kalmadan oyun oynayabilecek olması. Aynı zamanda diğer mobil oyunlarda olduğu gibi oyun içinde de satın almalar olmayacak.

İlk aşamadaki oyunların daha basit grafiklere ve basit bir yapıya sahip olması beklenirken ilerleyen süreçte daha karmaşık ve her türlü oyuncuya hitap eden oyunların gelmesi bekleniyor.

Şirketin oyun geliştirme biriminin başında olan Mike Verdu, yaptığı açıklamada ilerleyen zamanlarda oyun kütüphanesinin herkese hitap edecek şekilde gelişmesini amaçladıklarını belirtti.

Kaynak: ensonhaber.com

Related Articles

Back to top button