Antivirüs

Norton ve Avast birleşiyor!

Antivirüs dünyasının en popüler isimlerinden olan Norton ve Avast, güçlerini birleştirerek büyük bir imparatorluğa dönüşüyor. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Norton antivirüs yazılımının sahibi NortonLifeLock, Avast’ı satın aldı. Zamanında Symantec firmasının Broadcom tarafından satın alınmasının ardından kalan NortonLifeLock, 1991 yılından beri kullanıcılara antivirüs çözümleri sunuyor.

30 yıldır sektördeki en büyüklerden olan Norton, Çekya tabanlı Avast firması ile birleşiyor. Avast, 11 yıldır kullancılara erişilebilir antivirüs ve koruma yazılımları sunuyor. Bu birleşme ile Norton, çok daha büyük bir kitleye hitap edecek. 

Birleşme tam 8 milyar dolar değerinde ve sonucunda NortonLifeLock, Avast’ın bütün hisselerine sahip olacak. NortonLifeLock’ın CEO’su Vincent Pilette, satın alma sonucunda çok daha büyük firma olacaklarını ve 500 milyondan fazla müşteriye hizmet edeceklerini de belirtti. Ayrıca Vincent, satın almanın siber güvenlik alanında yapılacak gelişmeleri hızlandıracağını da belirtti.

Fidye yazılımların neredeyse her hafta skandal yarattığı bu günlerde, kullanıcılar ciddi anlamda güvenlik endişelerine sahip. Norton’un kimlik güvenliği konusunda uzmanlığı ve Avast’ın antivirüs konusundaki uzmanlığı birleşerek fidye yazılımlara karşı büyük gelişmelere sebep olabilir. 

Kaynak: donanimhaber.com

Related Articles

Back to top button